AKCE: 23. 2. 2022, 16:00–16:45

Europeana Research Community Café - Collections as Data

Platforma Europeana zve na diskusní setkání zaměřené na chápání sbírek jako dat. Setkání proběhne v rámci konceptu neformálních debat, tzv. „komunitních kaváren“.

©pro.europeana.eu
Datum konání: 23. 2. 2022, 16:00–16:45
Místo konání: Online

Platforma Europeana je společnou evropskou digitální knihovnou, byla spuštěna v listopadu 2008 jako modelový projekt evropské brány umožňující uživatelům internetu vyhledávání a přímý přístup k digitalizovaným knihám, mapám, malbám, novinám, fotografiím, fragmentům filmových děl a všem druhům audiovizuálních dokumentů ze sbírek evropských kulturních institucí.

Europeana rovněž pořádá evropské komunitní on-line kavárny, aby podpořila interakci mezi členkami a členy a aby motivovala další lidi k připojení se ke komunitě. Na těchto neformálních akcích představí vždy host či hostka určité téma. které se týká hlavně digitálního kulturního dědictví.

Přednášejícím první komunitní kavárny bude Thomas Padilla, ředitel Collections, Technology, and Partnerships Center for Research Libraries v americkém Chicagu. Bude diskutovat o některých průkopnických projektech, na kterých v průběhu let pracoval – např. datové vědy, strojového učení či umělá inteligence. Předně se zaměří na téma  sbírek jako dat (Collections as Data).

Více informací: Europeana Research Community Café - Collections as Data