AKCE: 10. 2. 2022, 16:00–18:00

Diskuze k vydání antologie textů „Museen der Zukunft“

Zemský svaz muzeí Berlína a Kulturně-politická společnost zvou na on-line setkání při příležitosti vydání antologie textů Muzea budoucnosti: trendy a výzvy na inovace zaměřeného kulturního managementu.

Zdroj: kupoge.de
Datum konání: 10. 2. 2022, 16:00–18:00
Místo konání: Online

Se společenskými změnami se tradiční způsoby práce v muzeích dostávají na své limity, čímž se zásadně mění rámcové podmínky pro řízení kulturních institucí. Přesto jsou témata jako kulturní podnikání, efektivní vedení, designové myšlení nebo třeba umělá inteligence v muzejnických debatách stále jen okrajovými jevy.

Jak by měla vypadat muzea budoucnosti? A jak důležité jsou inovace pro udržitelný rozvoj kulturních institucí? Antologie textů shromažďuje příspěvky předních osobností muzejního a kulturního života, přičemž nabízí různé podnětné metody a přístupy k práci v muzeích. Akce pořádaná společně Zemským svazem muzeí Berlína (Landesverband der Museen zu Berlin), Kulturně-politickou společností (Kulturpolitische Gesellschaft) a sítí Agile Culture bude moderována Martinem Zieroldem, vedoucím Institutu pro kulturu a mediální management na Univerzitě hudby a dívadla v Hamburku.

Přihlásit se na akci můžete zde: Kulturprojekteberlin.typeform.com.

Zdroj: kupoge.de