AKCE: 28.11.2014, 0:00

Workshop - Svícení pro výstavy, galerie a muzea II.

Již za dva dny proběhne mimořádný workshop na téma svícení pro výstavy, galerie a muzea, kterým vás provede Richard Loskot. Akce se koná ve dnech 28.-30. listopadu v Českém centru Praha.
Datum konání: 28.11.2014, 0:00
Místo konání: České centrum, Rytířská 31, Praha 1

Teoretická část začne úvodem do osvětlování galerijních prostor, zaměří se zejména na plošné / bodové světlo, akcenty / obecné osvětlení, intenzity osvětlení, využití denního světla a jeho kombinace s umělým osvětlením. Dále se bude zabývat současnou praxí galerijního svícení: kdo je zodpovědný za osvětlení expozice, co výstavní prostory obyčejně umožňují, s čím bývá větší problém? Jaké jsou nároky různých uměleckých děl (malba / grafika / fotografie / objekt / instalace, historická památka / současné dílo)? Jaké jsou nároky autorů na osvětlení vystavovaných děl? To vše bude možné si také v několika galeriích prohlédnout v praxi.

V praktické části workshopu si účastníci vyzkouší práci s osvětlovací technikou a její možnosti, metody osvětlování (specifika zdroje světla vs. svítidlo, podání barev, barevná teplota, úrovně osvětlení – práce s luxmetrem). Účastníci se naučí, jak vytvořit koncept osvětlení, světelný plán, instalace svítidel a nasvícení vystavovaných děl. Dále se budou moci pokusit o různá nasvícení objektů / jejich detailů – vyzkouší si, jak způsob nasvícení ovlivňuje podobu a vyznění exponátu.

Součástí workshopu bude také praktická ukázka a cvičení v showroomu ERCO lighting, které se bude věnovat:

• trendům v osvětlování expozičních prostorů - LED svítidla, porovnání LED a žárovkových svítidel (efektivita, energetická náročnost, kvalita světla ad.),
  • osvětlování trvalých expozic, stálých galerijních prostorů, způsobu navrhování systému osvětlení, systémům ovládání osvětlovacích systémů.

Termín konání: 28. - 30. 11. 2014

pá: 17:00 - 20:00
                        so-ne: 10:00 - 18:00

Registrace a více informací na E info@svetelnydesign.cz nebo M: 775 208 268. Kurzovné na tento třídenní workshop činí 2.300,- / pro studenty 1.800,-.

(Zdroj: http://www.culturenet.cz/aktuality/sviceni-pro-vystavy-galerie-a-muzea-ii-workshop/n:16027/)