AKCE 13.11.2014, 0:00

Konference Restaurování a ochrana uměleckých děl

Sdružení pro ochranu památek Arte-fakt připravuje 9. ročník konference Restaurování a ochrana uměleckých děl. Letos se odborné setkání zaměří na problematiku čištění děl z pohledu restaurátorského, uměleckohistorického a technologického. Konference se uskuteční 13. listopadu 2014 v Kutné Hoře.

AKCE 13.11.2014, 9:00

Zugang gestalten! - Větší odpovědnost v zajišťování přístupu ke kulturnímu dědictví

Hlavním tématem konference Zugang gestalten je digitalizace kulturního dědictví, která je velkou příležitostí ke zlepšení dostupnosti kulturního dědictví a zároveň přispívá i k formování znalostní společnosti. Diskutovány budou především příležitosti, bariéry, výzvy a změny v oblasti digitalizace muzeí, knihoven a archivů. Konference představí řadu konkrétních projektů z této oblasti.