AKCE: 12.11.2014, 0:00

Konference Od hliněné destičky k tabletu: kultura psaní v dějinách - výzva

Ústav historických věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice ve spolupráci s Východočeským muzeem v Pardubicích si Vás dovolují pozvat na mezioborovou konferenci s názvem Od hliněné destičky k tabletu: kultura psaní v dějinách, která se uskuteční ve dnech 12. a 13. listopadu 2014 v reprezentativních prostorách pardubického zámku.
Konference Od hliněné destičky k tabletu: kultura psaní v dějinách - výzva
Datum konání: 12.11.2014, 0:00
Místo konání: Pardubice, Zámek

Termín konference byl stanoven v souladu s konáním stejnojmenné výstavy, která bude v Kaňkově sále pardubického zámku přístupná od 31. října 2014 do 22. února 2015.

Organizátoři konference uvítají zejména příspěvky orientované na problematiku rukopisné kultury bez ohledu na časové vymezení. Hlavní tematické okruhy konference jsou následující:

1. Vývoj písma a písemné kultury od nejstarších dob
  2. Možnosti a metody výzkumu písemné kultury
  3. Rukopisné dokumenty jako pramen historického poznání
  4. Psací látky a prostředky v kontextu vědeckotechnického pokroku

Prosíme případné referující o zaslání přihlášky společně s názvem příspěvku a krátkou anotací (max. 1800 znaků) na níže uvedenou e-mailovou adresu nejpozději do 30. června 2014. Délka referátů je stanovena na max. 20 minut. Pořadatelé si vyhrazují právo na výběr příspěvků, který bude proveden do 31. července; bezprostředně poté budou referující vyrozuměni e-mailem. Termín pro podání přihlášky v případě dalších (pasivních) účastníků konference je 30. září 2014.

Program konference bude sestaven v průběhu září 2014. Přednesené příspěvky budou v případě kladného výsledku recenzního řízení v písemné podobě publikovány v průběhu roku 2015.

Konferenční poplatek ve výši 200 Kč bude vybírán na místě při registraci účastníků.

Kontaktní osoba: Ladislav Nekvapil, E nekvapil@vcm.cz, T 773 819 043

Aktuální organizační informace k připravované konferenci naleznete na webových stránkách http://uhv.upce.cz/cs/konference-2014/.

Zdroj: http://www.culturenet.cz/index.php?cmd=page&id=49&news_id=14400