AKCE: 23. 9. 2021 – 24. 9. 2021

Konference českých a německých geoparků 2021

První ročník konference českých a německých geoparků pod záštitou České komise pro UNESCO.

@geoparkbarrandien.cz
Datum konání: 23. 9. 2021 – 24. 9. 2021
Místo konání: Dům NATURA Příbram, Plzeňská 134

Konference a setkání českých a německých geoparků se poprvé uskuteční v Příbrami pod záštitou České komise pro UNESCO. Konference se koná u příležitosti výročí 110 let od vydání posledního svazku Système silurien du centre de la Bohême, ale její program a workshopy po odbrným vedením se budou věnovat také tématům geovědního vzdělávání a interpretace geologického dědictví, a to zejména během období pandemie. Česko-německé zaměření konference je rozšířeno také o představení geoparků ze Slovenska.

Součástí akce jsou i terénní exkurze do Českého krasu, Jinec a Skryjí, jako samostatný program účastníků bude umožněna návštěva Národního muzea a muzea Chlupáče na PF UK.

Konference bude přístupna v živém přenosu online, odkaz bude zveřejněn na webové stránce Geoparku Barrandien.

Program konference

Více informací zde.