AKCE: 30. 3. 2022

Open Museum Conference: Re-imagining museums as human-centered

Hybridní konference představí koncept muzea zaměřeného na lidi (human-centered museum).

Open Museum Conference: Re-imagining museums as human-centered
Datum konání: 30. 3. 2022
Místo konání: Tour à Plomb, Brusel, Belgie a online

Co to znamená být inkluzivní institucí? Co se stane, když se muzea zaměří primárně na návštěvníky a jejich prožitek? Proč se některé skupiny lidí muzeu vyhýbají? Proč by se měli pracovníci v první linii podílet na rozhodování o chodu muzea? Jak si vybrat partnery, kteří odpovídají hodnotám daného muzea?

Iniciativa Bruselská muzea zve na letošní ročník odborné konference Open Museum. Letošní ročník se bude věnovat konceptu muzea zaměřeného na lidi (human-centered museum). Pod tím se ovšem nemyslím pouze návštěvník, ale také zaměstnanci muzea, partnerství a sponzorství a široká veřejnost. Součástí tohoto konceptu jsou také témata inkluze, přístupnosti a diverzity.

Konference proběhne v hybridní formě, prezenční část se bude konat v bruselském kulturním centru Tour à Plomb, online bude konference vysílána na platformě Vimeo.

Registrace k účasti na prezenční nebo online variantě probíhá na emailové adrese open@brusselsmuseums.be do 24. března 2022.

Program konference

Více informací zde.