AKCE: 28. 2. 2022, 14:00–15:00

Webináře Cultural Heritage in Action: Sharing stories

První ze série webinářů programu Evropské unie, jejichž cílem je představit iniciativy v oblasti kulturního dědictví.

Webináře Cultural Heritage in Action: Sharing stories
Datum konání: 28. 2. 2022, 14:00–15:00

Cultural Heritage in Action, program pod záštitou Evropské unie, zve na připravovanou sérii webinářů s cílem představit iniciativy v oblasti kulturního dědictví.. První webinář z této řady Sharing stories zkoumá vzájemné vztahy mezi kulturním dědictvím, vzděláváním, odbornou přípravou a gramotností: jak může lokální kulturní dědictví podpořit nová vzdělávací prostředí a pomoci posílit klíčové kompetence, jako je gramotnost, jazyk, kulturní povědomí a angažovanost? Jak mohou města a regiony podporovat učení prostřednictvím kulturního dědictví, s kulturním dědictvím a o něm? Předávání je nedílnou součástí kulturního dědictví. Vyprávění, psaní a čtení příběhů je po staletí běžnou tradicí v celé Evropě. Orální historie, vzpomínky a místní zvyky se předávají z generace na generaci a formují společenství, čímž přispívají k posílení evropského kulturního dědictví. Toto evropské kulturní dědictví však může hrát i společenskou a vzdělávací roli pro mladé generace. Webinář představí kromě teoretické základy i inspirativní příklady z Leeuwardenu, Edinburku a Helsinek.

Webinář se koná v pondělí 28. února 2022 ve 14.00. Webinář proběhne na platformě Microsoft Teams, k účasti je nutná registrace.

Registrační formulář

Program webináře zde nebo v příloze.

Více na Culturenet nebo oficiálních stránkách Cultural Heritage in Action.

Zdroj: culturenet.cz; culturalheritageinaction.eu

Cultural Heritage in Action: Sharing stories