AKCE: 20. 11. 2024 – 22. 11. 2024

Mezinárodní konference Decolonizing Museums and Resignifying Monuments

Mezinárodní odborná konference věnovaná dekolonizaci a reinterpretaci muzeí, památek a památníků.

Mezinárodní konference Decolonizing Museums and Resignifying Monuments
Datum konání: 20. 11. 2024 – 22. 11. 2024
Místo konání: Madrid, Španělsko

Mezioborový projekt TEMUCO Území paměti: Jiné kultury, jiné prostory v Iberoamerice ve dvacátém a jednadvacátém století zve na mezinárodní odbornou konferenci věnovanou dekolonizaci a reinterpretaci muzeí, památek a památníků. Cílem je vytvořit platformu umožňující diskusi mezi akademiky, muzejníky, památkáři, umělci, arts managery a dalšími aktéry kulturní infrastruktury a hnutí dekolonizace. Příspěvky a kulaté stoly se budou věnovat zejména tématům restituce, repatriace, změn zažitých koloniálních narativů a inkluzivního managementu kulturních institucí.

Konference přijímá abstrakty příspěvků zabývajících se památníky (jejich odstraňování, výměna nebo ponechání ve veřejném prostoru, jejich reinterpretace) nebo muzeí a muzejními sbírkami (restituce, repartiace, kulturně citlivé a inkluzivní řízení institucí).

Termín pro přihlášení příspěvků je 25. červenec 2024.

Více informací zde.

Zdroj: losterritoriosdelamemoria.es