AKCE: 30. 10. 2024 – 2. 11. 2024

Sustainability in Practice. DIY Repair, Reuse and Innovation

Konference si klade za cíl přehodnotit ekologickou udržitelnost prostřednictvím empirického pohledu na chování spotřebitelů. Pořadatelé přijímají návrhy příspěvků.

Sustainability in Practice. DIY Repair, Reuse and Innovation
Datum konání: 30. 10. 2024 – 2. 11. 2024
Místo konání: Estonské národní muzeum, Muuseumi tee 2, Tartu, Estonsko

Na konferenci se bude diskutovat řada témat spojených s udržitelností, jako jsou vlastnoruční opravy a údržba, domácí opětovné použití a přepracování, lidové inovace a vynálezy, udržitelné a odolné životní styly, kulturní dědictví a aplikované dědictví, formy aktivismu a role muzeí a paměťových institucí při udržování a podpoře udržitelnosti. Konference dále navrhne zvážit potenciál různého udržitelného spotřebitelského chování v minulosti i současnosti, místo toho, aby se udržitelnost vnímala pouze jako ekonomické a politické úsilí z hlediska zeleného přechodu a udržitelného rozvoje.

Konferenci pořádá Estonské národní muzeum ve spolupráci s Estonským zemědělským muzeemMěstkým muzeem Tartu a Estonským muzeem silniční komunikace v rámci výstavního projektu Washing Machine Made of Beetroot, zkoumajícího vynálezy, vynalézavost, recyklaci a ruční práci.

Call for Papers: zde

Více informací o konferenci: zde

Zdroj: enmconferences.ee