Publikováno: 28. 3. 2023

Výstavář/ka

Muzeum Vyškovska

Výstavář/ka

Muzeum Vyškovska, příspěvková organizace vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa výstavář/ka (pracovní úvazek 1,0).

Požadavky:

  • vzdělání SŠ s maturitou nebo VŠ v některém z oborů: grafik, výtvarník, designér, aranžér apod.
  • praxe na obdobné pozici (realizace muzejních/galerijních expozic či výstav, editorská a korektorská činnost, předtisková příprava publikací) min. 3 roky
  • schopnost samostatné odborné práce v oboru (pozice není obsazená, od počátku nástupu je třeba samostatná práce a dobrá orientace v oboru) i týmové práce
  • dobrá znalost práce s PC a uživatelská znalost programů Microsoft
  • občanská a morální bezúhonnost
  • systematické a koncepční myšlení
  • schopnost dobré komunikace, umění jednat s lidmi
  • ovládání českého jazyka (výborný písemný i slovní projev)
  • znalost zákona č. 122/2000 Sb., v platném znění

Výhodou při výběrovém řízení je:

  • řidičský průkaz sk. B pro řízení služebního vozidla
  • znalost cizího jazyka (AJ/NJ)
  • orientace v oblasti grantů a dotací

Náplň práce tvoří zejména:

  • zpracování záměrů a libret částí výstav nebo jednotlivých expozic a příprava prováděcích scénářů
  • zpracování projektů výstav nebo jednotlivých expozic podle daných záměrů
  • organizační zajištění a koordinace činnosti související s přípravou výstav a expozic
  • zpracování výstavních plánů a jejich vyhodnocování
  • zajišťování výpůjček výstav
  • zajišťování doprovodných programů k výstavám
  • příprava objednávek a smluv souvisejících s realizací výstav a expozic
  • vydávání neperiodických publikací muzea, podílení se na jejich grafickém zpracování a řešení, včetně jejich předtiskové přípravy a korektur

Platové podmínky:

  • se řídí zákoníkem práce, v platném znění, a nařízením vlády o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, platová třída 11

Písemnou přihlášku s požadovanými doklady je nutno doručit tak, aby ji vyhlašovatel obdržel nejpozdějido 28. 4. 2023 (včetně). Přihlášku lze podat osobně nebo zaslat na adresu: Muzeum Vyškovska, příspěvková organizace, náměstí Čsl. armády 475/2, Vyškov-Město, 682 01 Vyškov.

Kontaktní osoba: Monika Pelinková, tel. 517 348 147, 517 348 040, e-mail: pelinkova@muzeum-vyskovska.cz

Více informací zde.

Zdroj: muzeum-vyskovska.cz