Publikováno: 6. 6. 2024

Správce/kyně sbírky

Muzeum umění a designu Benešov

Muzeum umění a designu Benešov hledá kolegu*gyni na zkrácený úvazek na pozici Správce*kyně sbírky.

Pracovní úvazek: 0,8 (32 hodin týdně)

Pracovní poměr: na dobu určitou 1 rok s potenciálem dlouhodobé spolupráce; tříměsíční zkušební doba

Platové ohodnocení: 10. platová třída (stupeň dle započitatelné praxe)

Předpokládaný nástup: 1. 8. 2024 nebo dle dohody

Požadavky:

  • vysokoškolské vzdělání nejlépe v oboru dějin umění a přidružených oborů se zaměřením na 20. a 21. století,
  • orientace v uměleckých technikách a výtvarných směrech,
  • uživatelskou znalost MS Office,
  • pečlivost, schopnost samostatné i týmové činnosti,
  • občanská a morální bezúhonnost,
  • výhodou praxe v oblasti muzejnictví,
  • výhodou přehled o problematice správy a evidence sbírek a manipulace se sbírkovými předměty dle zákona 122/200 Sb. o ochraně sbírek muzejní povahy,
  • výhodou znalost evidenčního systému Museion,
  • znalost anglického jazyka slovem i písmem.

Náplň práce

  • řízení a metodické vedení péče o sbírky v oblastech evidence, inventarizací, restaurování a depozitářů,
  • práce s velkým objemem dat,
  • příprava žádostí o granty,
  • spolupráce s kurátory, dokumentátory, restaurátory,
  • vedení digitalizace podsbírek MUD*,
  • manipulace se sbírkovými předměty, jejich ukládání a balení,
  • hlášení aktualizací do CES a komunikace s MK ČR.

Nabízíme

  • zodpovědnou a samostatnou práci v rozvíjející se kulturní instituci,
  • zázemí stabilní příspěvkové organizace,
  • finanční ohodnocení v 10. platové třídě v souladu s nařízením vlády České republiky č. 264/2022 Sb., případně osobní ohodnocení,
  • 25 dní dovolené + 3 dny indispozičního volna + možnost home office dle vnitřních pravidel organizace
  • stravenkový paušál, FKSP,
  • příjemné pracovní prostředí,
  • možnost odborného růstu,
  • pracovní notebook a služební telefon je samozřejmostí
  • Volné vstupy do objektů muzeí a galerií v ČR i ve světě (AMG, ICOM).

Náležitosti přihlášky

  • kontaktní údaje (adresa, telefonické spojení, e-mail),
  • strukturovaný odborný životopis,
  • motivační dopis,
  • kopie dokladu o nejvyšším ukončeném vzdělání,
  • písemný souhlas se zpracováním, uchováním a poskytnutím osobních údajů třetím osobám pro účely výběrového řízení ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, v platném znění.

Přihlášky prosím zasílejte elektronicky ředitelce MUD* na e-mail: francova@mudbenesov.cz, případně je můžete zaslat poštou na adresu Malé náměstí 74, 256 01 Benešov v zalepené obálce s uvedením zpětné adresy a s označením na obálce „Výběrové řízení – správce*kyně sbírky“. Uzávěrka příjmu přihlášek do výběrového řízení je dne 20. 6. 2024.

Více informací zde.

Zdroj: mudbenesov.cz