Publikováno: 8. 7. 2024

Specialista/ka PR a komunikace

Židovské muzeum v Praze

Židovské muzeum v Praze hledá do svého týmu novou posilu na pozici Specialista/ka PR a komunikace v public relations. Přineste k nám nové nápady a pomozte nám budovat značku ŽMP.

Pracovní náplň:

  • příprava a realizace komunikační strategie Židovského muzea
  • komunikace s novináři, výběr témat vhodných k medializaci, průběžná aktualizace a správa medialistu
  • monitoring médií
  • tvorba a jazyková korektura textů – tiskové zprávy, texty a články na webové stránky, výroční zpráva, příspěvky na sociální sítě atd.
  • příprava a rozesílání měsíčního newsletteru
  • komunikace a spolupráce s partnerskými organizacemi
  • spolupráce s grafikem na tvorbě programových brožur a dalších marketingových materiálů
  • spolupráce na tvorbě obsahu pro sociální sítě – Facebook, Instagram, X
  • správa a aktualizace webových stránek

Očekávání:

  • vysokoškolské vzdělání (min. Bc.) v oboru komunikace, žurnalistiky nebo příbuzném oboru výhodou
  • zkušenost v oblasti PR a mediální komunikace (min. 3 roky)
  • zájem o kulturu, historii a veřejné dění
  • výbornou znalost českého jazyka – gramatika a stylistika
  • schopnost tvořit poutavé texty pro různé cílové skupiny
  • výborné komunikační a organizační schopnosti
  • kreativitu a schopnost pracovat samostatně i v týmu
  • anglický jazyk slovem i písmem na pokročilé úrovni (min. úroveň B2)
  • znalost grafického programu Canva výhodou
  • znalost platformy Ecomail výhodou
  • znalost redakčních systémů a správy webového obsahu výhodou

Nabízíme:

  • zajímavou a zodpovědnou práci v profesionálním týmu ve významné kulturní instituci
  • práci na pracovní smlouvu v rozsahu úvazku 1,0 (na dobu určitou 1 roku s předpokladem prodloužení a dlouhodobé spolupráce)
  • kancelář v centru Prahy i možnost občasných home office
  • možnost uplatnění odborných znalostí a dovedností
  • motivační finanční ohodnocení
  • + po zkušební době odměny v závislosti na pracovním výkonu a hospodářských výsledcích instituce
  • 6 týdnů dovolené
  • zkrácenou pracovní dobu (37,5 hod. / týden)
  • příspěvek na stravování: 150,- Kč/pracovní den (celá částka hrazena zaměstnavatelem)
  • zázemí prestižní kulturní instituce s bezmála stodvacetiletou tradicí
  • nástup možný ihned nebo dle dohody

Pokud máte zájem stát se součástí našeho týmu, zašlete svůj strukturovaný profesní životopis a motivační dopis přes odpovědní formulář na webu jobs.cz.

Více informací zde.

Zdroj: culturenet.cz