Publikováno: 1. 7. 2024

Kurátor/ka zoologie a minerologie, lektor/ka výukových programů

Městské muzeum a knihovna Čáslav

Městské muzeum a knihovna Čáslav hledá vhodného kandidáta na pracovní pozici Kurátor/ka sbírkových a mobiliárních fondů (zoologie, mineralogie) a zároveň lektora edukativních programů s touto tématikou.

Náplň práce:

  • péče o sbírky (zpracování stávajícího fondu, inventarizace, odborné zpracování ve smyslu zákona č. 122/2000 Sb.)
  • zodpovídání badatelských dotazů
  • příprava a realizace výukových programů pro školy a doprovodných programů pro veřejnost
  • spolupráce na akcích instituce
  • průvodce výstavami pro školní kolektivy
  • příprava grantových projektů

Požadujeme:

  • přírodovědné vzdělání (VŠ nebo VOŠ)
  • zkušenost s prací s dětmi
  • dobrou organizační dovednost, tvůrčí přístup, systematičnost, spolehlivost
  • trestní bezúhonnost

Nabízíme:

  • práci v přátelském kolektivu
  • plný pracovní úvazek (40h týdně)
  • platová třída 10
  • 3 dny sick days, stravenky, 5 týdnů dovolené
  • možnost občasné práce z domova

Termín pro podání přihlášky je 31. 8. 2024, poté budou vybraní uchazeči pozváni na pohovor. Přihlášky se strukturovaným životopisem, motivačním dopisem, přehledem dosavadní praxe a stručným návrhem edukativního programu zasílejte na e-mail reditelka@cmuz.cz; do předmětu uveďte: Kurátor/kurátorka ZOOLOGIE.

Více informací zde.

Zdroj: muzeumcaslav.cz