Publikováno: 28. 5. 2024

Kurátor/ka galerie

Městská galerie Týn nad Vltavou (Městské centrum kultury a vzdělání v Týně nad Vltavou)

Městské centrum kultury a vzdělání v Týně nad Vltavou hledá kolegu/kolegyni na pozici kurátor/ka městské galerie, který/á se se bude podílet na dramaturgii a provozu galerie od září 2024.

Pracovní náplň

  • vedení galerie spojené s agendou hospodaření galerie a podřízených
  • tvorba dramaturgie se zaměřením na audiovizuální umění
  • oslovování a komunikace s vystavujícími autory a autorkami
  • psaní doprovodných textů k výstavním projektům
  • zpracování grantových žádostí
  • péče o prostor a návštěvníky galerie
  • zajišťování doprovodných akcí k výstavám

Požadujeme

  • VŠ vzdělání v oboru (umění/dějiny umění/management umění/kulturní management apod.), popř. aspoň tříletá zkušenost s vedením kulturní instituce nebo kurátorstvím výstav
  • zodpovědný přístup, pečlivost, motivaci, produkční a organizační schopnosti
  • časovou flexibilitu
  • dobrou znalost českého a anglického jazyka
  • zájem o současné audiovizuální umění
  • zkušenost s psaním žádostí o grantovou podporu výhodou!

Nabízíme

  • kreativní práci na zkrácený úvazek na dobu určitou, následně možnost prodloužení na dobu neurčitou
  • nástup od září 2024
  • prostředí malé galerie etablované v rámci umělecké infrastruktury v jižních Čechách.
  • platová třída a stupeň dle praxe podle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. A dalších právních předpisů, po zkušební době možnost získání osobního příplatku
  • pružná pracovní doba, možnost plánování a sladění pracovního a osobního života
  • 25 dní dovolené, 5 dnů sick day, 5 dnů home office
  • příspěvek na stravování

Pokud vás nabídka oslovila, zašlete do 30. 6. 2024 životopis na email reditel@kultura.tnv.cz a do předmětu napište kurátor/ka Galerie Týn.

Zdroj: facebook.com/kulturatyn