Publikováno: 27. 6. 2024

Knihovník – katalogizátor

Národní muzeum

Národní muzeum – Knihovna Národního muzea vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice Knihovník – katalogizátor do oddělení Základní knihovna.

Požadavky pro výkon práce:

  • VŠ vzdělání,
  • výborná znalost katalogizačních pravidel RDA ve formátu MARC 21,
  • znalost AJ, znalost NJ, RJ a dalších jazyků výhodou,
  • pečlivost, spolehlivost, systematičnost, komunikativnost, schopnost samostatné i týmové práce,
  • uživatelská znalost Microsoft Office,
  • znalost práce s knihovními katalogy a elektronickými informačními zdroji,
  • trestní bezúhonnost.

Pracovní náplň:

  • jmenná a věcná katalogizace domácích i zahraničních publikací v knihovním systému Verbis

Nabízíme:

  • pracovní úvazek 0,75,
  • pracovní poměr na dobu určitou s možností změny na dobu neurčitou po prvním roce,
  • práci v odborné knihovně se sídlem v centru Prahy,možnost práce s historickým knižním fondem,
  • stabilitu příspěvkové organizace,
  • zázemí významné kulturní instituce,
  • 5 týdnů dovolené, 3 dny indispozičního volna, příspěvek na stravování/kulturu/sportovní aktivity.

Termín pro podání přihlášky: 21. 7. 2024

Přihlášky zasílejte na e-mail: personalni@nm.cz, zprávu označte v předmětu: „knihovník – katalogizátor“.

Způsob zpracování přihlášky:

  • Motivační dopis
  • Profesní životopis, vč. telefonního a e-mailového spojení

Více informací zde.

Zdroj: nm.cz