Publikováno: 30. 1. 2023

Historik/čka umění – kurátor/ka podsbírky výtvarného umění

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy, příspěvková organizace hledá kolegu/kolegyni na pozici Historik/čka umění – kurátor/ka podsbírky výtvarného umění.

Náplň práce

  • odborné zpracovávání svěřeného sbírkového fondu a péče o sbírkový fond
  • administrativa spojená s chodem podsbírky a agenda zápůjček
  • pravidelná inventarizace sbírkového fondu
  • příprava výstav, přednášek, psaní odborných textů

Požadavky

  • dokončené vysokoškolské vzdělání v oboru dějiny umění
  • schopnost samostatné, zodpovědné a pečlivé práce i práce v kolektivu
  • znalost práce na PC a databázových sbírkových programů
  • dobré organizační a komunikační schopnosti
  • trestní bezúhonnost

Výhodou

  • praxe v oboru muzejnictví nebo v galerii

Nabízíme

  • příjemné pracovní prostředí pracovní poměr v rozsahu 0,8 - 1,0 úvazku na dobu určitou (zástup za mateřskou dovolenou)
  • zahájení pracovního poměru: březen/duben 2023 (případně dle dohody)
  • platové zařazení dle katalogu prací ve veřejné správě
  • příspěvky z FKSP na stravování
  • 5 týdnů dovolené
  • Sick-days

Přihláška musí obsahovat

  • strukturovaný životopis
  • kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání
  • motivační dopis
  • platný výpis z rejstříku trestů

Pokud Vás naše nabídka zaujala, zašlete nám svoji přihlášku na mail sasinkova@muzeum-roztoky.cz, těšíme se na Vás! Termín přihlášek je do 20. února 2023.

Více informací zde.

Zdroj: cz-museums.cz