Publikováno: 1. 7. 2024

Fotograf / pracovník digitalizace sbírkových fondů

Vlastivědné muzeum Jesenicka

Vlastivědné muzeum Jesenicka, p. o., vyhlašuje výběrové řízení na pozici Fotograf / pracovník digitalizace sbírkových fondů.

Základní náplň pracovní pozice:

  • vytváření digitální obrazové dokumentace sbírkových fondů ve správě Vlastivědného muzea Jesenicka vč. druhotného zpracování dat (postprocessing), tvorby metadat apod.
  • zajišťování veřejné prezentace výstupů digitalizace
  • spolupráce na projektech s přesahem do oblasti digitalizace kulturního dědictví
  • spolupráce při vytváření interních metodických a koncepčních dokumentů ve vztahu k digitalizaci kulturního dědictví

Požadavky:

  • ukončené vysokoškolské vzdělání (min. dosažení titulu Bc. nebo obdobného)
  • pokročilá znalost práce s PC
  • základní orientace v problematice digitalizace kulturního dědictví
  • kompetence v oblasti technické fotografie a moderních digitalizačních technologií
  • pokročilá znalost anglického jazyka
  • schopnost samostatné i týmové práce a dobré komunikační schopnosti
  • zodpovědný a pečlivý přístup, schopnost systematické práce

Výhodou:

  • odborné vzdělání v relevantních oborech
  • pokročilá znalost práce s grafickými programy
  • předchozí pracovní zkušenost či praxe v obdobné pozici
  • kreativita a otevřený přístup k inovativním řešením v oblasti digitalizace
  • řidičský průkaz skupiny B

Nabízíme:

  • pracovní poměr na dobu určitou v délce jeden rok s možností prodloužení na dobu neurčitou
  • stabilní zaměstnání ve veřejném sektoru
  • platové ohodnocení dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů, v
    úrovni 11. platové třídy
  • 25 dnů dovolené
  • různorodou a kreativní práci v mladém kolektivu
  • možnost dalšího vzdělávání v oboru vč. možnosti zahraničních výjezdů
  • zaměstnanecké benefity (stravenkový paušál)
  • výhody vyplývající z členství v Asociaci muzeí a galerií

V případě Vašeho zájmu o účast ve výběrové řízení na pozici fotograf / pracovník digitalizace sbírkových fondů zašlete prosím přihlášku s výše uvedenými náležitostmi do 31. července 2024 na emailovou adresu sekretariat@muzeumjesenik.cz nebo prostřednictvím datové schránky xbnmakv. Do předmětu komunikace prosím uveďte „VŘ digitalizace“. Přijetí přihlášky Vám bude ze strany sekretariátu VMJ potvrzeno e-mailem.

Více informací zde.

Zdroj: muzeumjesenik.cz