Publikováno: 12. 7. 2024

Archeolog/žka – konzervátor/ka

Muzeum v Bruntále

Muzeum v Bruntále, příspěvková organizace vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice Archeolog – konzervátor/Archeoložka - konzervátorka.

Požadavky pro výkon práce:

  • magisterské vysokoškolské vzdělání (obor archeologie)
  • základy konzervace
  • minimálně 2 roky doložitelné praxe na archeologických výzkumech/dohledech na pozici archeologa v organizaci oprávněné provádět archeologické výzkumy
  • orientace v oboru, aktivní účast na oborovém dění a sebevzdělávání
  • znalost zákona č. 122/2000 Sb., o ochraně sbírek muzejní povahy a zákona č. 20/1987 Sb., památkového zákona
  • uživatelská znalost práce se SW Corel pro potřeby zpracování archeologických nález
  • uživatelská znalost práce na PC (MS Office, Word, Excel), zkušenost s databázovými systémy pro evidenci sbírek vítána
  • řidičský průkaz skupiny B
  • samostatnost, spolehlivost, pečlivost, zodpovědnost, organizační a komunikační schopnosti, smysl pro týmovou práci, ochotu učit se novým věcem, metodám a postupům
  • trestní a morální bezúhonnost

Pracovní náplň:

  • práce na archeologických dohledech/výzkumech, zpracovávání dohledových/výzkumných zpráv
  • konzervování (kovy, keramika, dřevo)
  • evidence konzervátorských zásahů
  • účast na inventarizacích Sbírky Muzea v Bruntále

Nabízíme:

  • zodpovědnou a kreativní práci
  • pracovní úvazek 1,0 – hlavní pracovní poměr
  • pracovní poměr na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení smlouvy na dobu neurčitou
  • 11. platovou třídu
  • možnost dalšího odborného růstu a vzdělávaní
  • zázemí významné kulturní instituce a stabilitu příspěvkové organizace Moravskoslezského kraje
  • zaměstnanecké benefity: příspěvek na stravu, sick days, příspěvek na penzijní připojištění a další

Termín pro podání přihlášky: 31. 7. 2024 V rámci přihlášení se do výběrového řízení zašlete na email l.schenkova@mubr.cz:

  • motivační dopis
  • profesní životopis
  • kontaktní údaje (adresa, telefon, email)

Více informací zde.

Zdroj: mubr.cz