Publikováno: 14. 6. 2022

Archeolog, dokumentátor a edukátor se zvláštním zaměřením na archeologii regionu jižních Čech a Českokrumlovska

Regionální muzeum v Českém Krumlově

@muzeumck.cz

Regionální muzeum v Českém Krumlově vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozici archeolog, dokumentátor a edukátor se zvláštním zaměřením na archeologii regionu jižních Čech a Českokrumlovska. Jedná se o hlavní pracovní poměr na dobu určitou po dobu zástupu za mateřskou dovolenou.

Kvalifikační předpoklady:

• vysokoškolské vzdělání v oboru archeologie (Bc. a vyšší)
  • zkušenosti a praxe v oboru archeologie
  • řidičský průkaz skupiny B – aktivní řidič
  • uživatelská znalost práce s počítačem
  • zkušenosti a praxe v oboru muzejní edukace (výhodou)

Další požadavky:

• znalost legislativy v oblasti ochrany kulturního dědictví, zejména zákonů č. 122/2000 Sb. a č. 20/1987 Sb.
  • znalost práce s databází Archeologická mapa ČR a s muzejním programem pro zpracování a evidenci sbírek MUSEION (možnost zaškolení)
  • samostatnost, spolehlivost, organizační schopnosti, schopnost pracovat v týmu
  • schopnost vést nebo se podílet na organizaci edukačních programů se zaměřením na popularizaci archeologie (pro děti, mládež a dospělé)
  • znalost minimálně jednoho světového jazyka Aj, Nj výhodou

Uzávěrka přihlášek: 29. 7. 2022

Předpokládaný nástup: 1. 9. 2022/dle dohody

Kontakt: lysek@muzeumck.cz

Více ninformací o vypsané pracovní pozici: zde.

Zdroj: muzeumck.cz