Publikováno: 9. 10. 2024

MČ Praha 5 – dotační programy v oblasti kultury a památkové péče pro r. 2025

Rada městské části vyhlásila dotační programy – Kultura na pětce, Kulturní aktivity při prezentaci a soutěžních akcích v zahraničí a Podpora zachování a obnovy památek na území MČ Praha 5 s celkovým plánovaným rozpočtem 4 600 000 Kč.

MČ Praha 5 – dotační programy v oblasti kultury a památkové péče pro r. 2025

Městská část Praha 5 podporuje organizátory akcí a projektů formou programových dotací, které se vyhlašují zpravidla jednou ročně. Žadatel může v jednom kalendářním roce podat maximálně pět (5) Programových žádostí o poskytnutí dotace. Žádosti se podávají pouze prostřednictvím dotačního portálu MČ Praha 5 –Grantys. Na přidělení dotace není právní nárok. Rozpočty jednotlivých dotačních programů se mohou měnit v závislosti na schválení rozpočtu pro rok 2025.

Dotační program Kultura na pětce 2025 je dále vyhlášen v tématech:

• Celoroční a pravidelné kulturní aktivity – na projekty pro období leden až prosinec 2025 či víceletou podporu až do konce roku 2027
  • Jednorázové kulturní aktivity – jednoleté dotace pro období leden – prosinec 2025

Oproti loňskému roku došlo k posunu zejména v oblasti harmonogramu celého dotačního procesu, jehož zakončení, a nikoliv zahájení se nyní lícuje s předpokládaným schválením rozpočtu MČ Praha 5 v prosinci tohoto roku (17. 12.).

Toto rozhodnutí nám umožňuje projít značnou částí dotačního procesu již v tomto roce tak, že na začátku roku 2025 budete vědět, zdali můžete s podporou pro své projekty počítat či nikoliv. K podpisům smluv by poté mělo dojit v prvních měsících nového roku.

Stejně jak tomu bylo v minulých letech, tak i nyní platí, že na přidělení dotace není právní nárok a její finanční výše je závislá na výši schválených finančních prostředků pro předmětnou oblast v rámci rozpočtu MČ Praha 5 na rok 2025.

Příjem žádostí bude zahájen 31. 10. 2024 v 0.00 a ukončen 5. 11. 2024 ve 23.59, přičemž uložit rozpracovanou žádost v systému GRANTYS je možné již nyní.

Bližší informace včetně dalších dotačních programů MČ: zde

Zdroj: culturenet.cz