Publikováno: 24. 10. 2023

Mapování socio-ekonomického přínosu kulturního a kreativního sektoru

Ministerstvo kultury vyhlásilo další výzvu Národního plánu obnovy – v rámci iniciativy Rozvoj regionálního kulturního a kreativního sektoru; jejím cílem je zmapování ekonomického a sociálního přínosu kulturních a kreativních odvětví na národní úrovni.

@mkcr.cz

Podpořeny budou výzkumné projekty, které povedou k vytvoření analytických materiálů o ekonomickém přínosu kulturního a kreativního sektoru pro národní hrubý domácí produkt a dále o sociálním přínosu těchto odvětví. V neposlední řadě je cílem zmapovat potřeby sektoru, především potřeby firem, které v kulturně kreativních odvětvích působí.

Mapování kulturního a kreativního sektoru z pohledu jeho socio-ekonomického přínosu je důležité pro zjištění, v jaké je kondici. Ale je i výraznou pomocí pro správné zacílení pomoci a podpory do budoucna. Pro firmy a subjekty, které v tomto specifickém sektoru působí, je pak naopak důležitá možnost srovnání s ostatními sektory ekonomiky na národní úrovni. A samozřejmě možnost inspirace v regionu střední Evropy. Obojí jsou kroky k jejich dalšímu rozvoji a hledání nových cest,“ říká ministr kultury Martin Baxa

• Výzva je určena profesním a oborovým asociacím nebo profesním komorám z oblasti KKO. Žádost o dotaci si mohou podat také výzkumné organizace a vysoké školy, které budou k podání žádosti o dotaci pověřeny profesními či oborovými asociacemi nebo profesními komorami.
  • Alokace pro výzvu je celkem 9 000 000 Kč na roky 2024/2025. Konec realizace projektů připadá na 31. 5. 2025.
  • Žádosti je možné podávat prostřednictvím dotačního portálu MK v období od 19. 10. 2023 od 9 hod. do 21. 11. 2023 do 15 hod.

Více informací o výzvě: zde

Zdroj: mkcr.cz