Úvodní stránka / Aktuality / Vzdělávací cyklus pro pedagogy, lektory a pracovníky v kreativních odvětvích
Vzdělávací cyklus pro pedagogy, lektory a pracovníky v kreativních odvětvích
Galerie Emila Filly v Ústí nad Labem pořádá vzdělávací cyklus zaměřený na výtvarné umění, divadlo a hudbu.
Kurzy se sestávají z teoretických přednášek a prezentací vedených odborníky z akademického a profesionálního prostředí. Tyto teoretické bloky budou potom doplněny speciálními praktickými workshopy, kde si frekventanti vyzkouší možné způsoby aplikace obecných znalostí a dovedností do praxe, výuky a podobně. Frekventanti kurzu po jeho absolvování získají vhled do aktuálního dění a osvojí si postupy, s jejichž pomocí budou moct dále rozvíjet propojování formálního a neformálního vyučování, podporovat originalitu a kreativitu svých žáků a studentů, napomáhat jim k rozvoji kompetencí vedoucích k porozumění umění a aktivnímu zájmu o kulturu nebo vlastní tvorbu.
- Počet kurzů: 5 z každé oblasti, tj. 15 kurzů celkem
- Počet účastníků: max 15 účastníků na jednu oblast, tj. 45 celkem
- Časová dotace jednotlivých kurzů: 1 seminář v cyklu – 3 hodiny, tj. celkem 45 výukových hodin
Hudební blok kurzu si klade za cíl provést účastníky řadou aspektů souvisejících se zvukovou a hudební tvorbou, od základu fyzikality zvuku po úvod do skladby pomocí kombinace digitálních technologií a elektronických nástrojů. Cílem seminářů je přiblížit svět elektronického zvuku a hudby a připravit pevnou půdu pro výuku dětí a dospívajících se zájmem v této oblasti. Důležitou rovinou je také nabourání stereotypů o elektronické hudbě jako odvětví ryze taneční klubové scény, a seznámení se se současnými trendy na poli elektronické zvukové tvorby jako samostatného směru, tak i součástí světa výtvarného umění a divadla.
Kurz výtvarného umění se zaměřuje na poskytnutí aktuálních informací z vývoje současného výtvarného umění, jeho tendencí a také strategie současného výstavního provozu (podoba současné expozice směrem k divákovi). Důležitým leitmotivem kurzu je především diskuze o podobách prezentace a interpretace současného umění, jeho tématech a úloze v současném životě. Účastníci kurzu budou rozvíjet možnosti nových tvůrčích přístupů ke vzdělávací činnosti, zapojení poznatků z teoretických seminářů do výuky nebo praxe.
Kurz divadla si klade za cíl rozšířit možnosti dalšího vzdělávání, zprostředkovat nové trendy a seznámit s novým vývojem v oblasti divadla. Kurz bude sestávat z teoretických přednášek a prezentací vedených odborníky z akademického a profesionálního prostředí (herci, režiséři, producenti, kostýmní návrháři, akademičtí pracovníci). V jednotlivých blocích se účastníci seznámí s procesem tvorby divadelní inscenace (volba dramatického textu a jeho převedení do jevištní podoby hry, scénografie, režie, produkce).
Podrobné informace o jednotlivých kurzech: zde
Zdroj: gef.cz