Publikováno: 22. 12. 2022

Věda fotogenická

Nová výstava v galerii Věda a umění Akademie věd České republiky představuje výsledky 9. ročníku soutěže Věda fotogenická.

Věda fotogenická

Výstava Věda fotogenická představuje vybrané fotografie 9. ročníku stejnojmenné soutěže, kterou pořádá Akademie věd České republiky. Autory a utorkami fotografií jsou vědečtí pracovníci Akademie věd ČR. "Dokazují jimi, že věda je nejen cestou k poznání a šíření znalostí, ale umí být velmi krásná a fotogenická," popisuje fotografie web AV ČR.  Výstava tak chce poukázat na umělecký a estetický rozměr vědecké práce.

Výstavu můžete navštívit do 31. 1. 2023 v galerii Věda a umění v budově Akademie věd ČR na Národní třídě.

Do letošního ročníku soutěže Věda fotogenická bylo přihlášeno 244 fotografií od 90 autorek a autorů z 28 pracovišť Akademie věd ČR. Kromě hlavní kategorie Věda fotogenická byla vyhlášena i vedlejší kategorie Vědci a dobrodružství. Nově přibyla i kategorie Video a ocenění nejlepších snímků z I., II. a III. vědní oblasti. Všechny fotografie a videa si můžete prohlédnout na těchto stránkách. Fotosoutěž je společným projektem Akademie věd ČR, Střediska společných činností AV ČR a spolku Fórum Věda žije! Fotografie pro výstavu vybrala odborná porota složená z profesionálních fotografů, zástupců Akademie věd ČR a spolku Fórum Věda žije!

Více informací nejen o soutěži naleznete na stránkách AV ČR zde.

Zdroj: avcr.cz