Publikováno: 19. 7. 2024

Záznam konference Komunikace s návštěvníky se speciálními potřebami

Na konci května se v Národním muzeu odehrála konference zaměřená na činnost muzeí a galerií směrem k návštěvníkům se specifickými potřebami – nyní je k dispozici její záznam.

Záznam konference Komunikace s návštěvníky se speciálními potřebami

Konference Komunikace s návštěvníky se speciálními potřebami, kterou uspořádalo Centrum pro prezentaci kulturního dědictví při Národním muzeu, se zaměřila na přístupnost a inkluzi paměťových institucí. Vystoupili zde zástupci muzeí, galerií, ale třeba i hvězdárny s příspěvkem, v němž představili strategii své instituce k bezbariérovosti, a to na konkrétních příkladech. Dále zde pohovořili zástupci organizací, kteří se věnují zpřístupňování památek konkrétním skupinám lidí (Alena Hejčová, SONS) nebo odborníci, představující specifika komunikace s vybranou skupinou návštěvníků (Kateřina Pešková, Deaffriendly).

Záznam z konference je přístupný na YouTube kanálu Národního muzea: zde

Fotografie z konference