Publikováno: 5. 8. 2024

Výstava představí příběhy queer lidí ve středovýchodní Evropě

Výstava pv rámci Prague Prode připomene příběhy queer lidí ve střední a východní Evropě.

Výstava představí příběhy queer lidí ve středovýchodní Evropě

Karol Radziszewski, SVĚTOVA 1, Společnost pro queer paměť, Prague Pride a Prague Art Week – kombinace jmen, které se podílejí na nadcházející výstavě To se nikdo nedoví / Nobody’s Gonna Know polského umělce, navazující na jeho aktivity v rámci projektu Queer Archives Institute. Vernisáž proběhne 6. srpna a výstava potrvá do 7. září 2024 v pražské galerii SVĚTOVA 1.

Polský umělec Karol Radziszewski se dlouhodobě věnuje zaznamenávání a připomínání příběhů queer lidí ve střední a východní Evropě. Pro výstavu vytvořil několik nových děl, které vycházejí ze sbírek pražské Společnosti pro queer paměť. Jako ústřední téma zvolil moment skrývání a utajování, který ale nemusí vždy představovat queer trauma, tragiku nebo selhání. Radziszewski si vybral několik příběhů z queer sbírek a archivu, které nechává diváctvu odtajnit a odkrýt.

Výstava se koná ve spolupráci se Společností pro queer paměť a v rámci Prague Pride a Prague Art Week. Vernisáž bude tlumočena do českého znakového jazyka.

Zdroj: Společnost pro queer paměť