Publikováno: 11. 1. 2024

Výstava Praha feministická Místa, kde se psala historie

V předvečer Mezinárodního dne žen bude slavnostně zahájena výstava mapující pražská místa spojená s historií ženského huntí prostřednictvím fiktivní postavy Anny Kovářové.

Výstava Praha feministická  Místa, kde se psala historie

V rámci výstavy v Kampusu Hybernská se návštěvníci budou moci seznámit se zásadními místy feministické Prahy rovněž skrze digitální mapu a pátrací hru s názvem Stopujeme ženy naší historie. Kdo byly klíčové postavy ženského hnutí se dozví v nově vzniklé online encyklopedii významných žen a v Budoáru Jiřiny Šiklové se budou moci začíst do vybraných knižních klenotů.

Vernisáž proběhne 7. 3. od 18 hodin. Kromě vernisáže návštěvníky v rámci výstavy čeká nabitý doprovodný program:

• 8. 3. dopoledne pátrací hra pro školy Stopujeme ženy naší historie
  • 8. 3. odpoledne bojovka Prahou pro veřejnost
  • v dubnu diskuzní večer o historii ženského hnutí na Islandu

Akce se koná v rámci projektu Od Elišky Krásnohorské k Jiřině Šiklové: po stopách ženské vzdělanosti. Projekt „KU-CH2-033 - Od Elišky Krásnohorské k Jiřině Šiklové - po stopách ženské vzdělanosti“ je podpořen Islandem, Lichtenštejnskem a Norskem prostřednictvím Fondů EHP (Program Kultura)

Výstava potrvá od 8. 3 do 12. 4. 2024.

Zdroj: facebook.com/Gender Studies