Publikováno: 23. 7. 2024

Projekt z NPO na audiovizuálního vzdělávání dětí z dětských domovů

Projekt podpořený ministerstvem kultury z prostředků Národního plánu obnovy (NPO) Okna do světa přináší audiovizuální workshopy a filmové a mediální dílny do českých dětských domovů.

Projekt z NPO na audiovizuálního vzdělávání dětí z dětských domovů

Výzva NPO Kreativní učení je vyhlášena již potřetí a podporuje projekty, které propojují umění a vzdělávání cestou kreativního učení dětí a mládeže. V tomto případě projekt nabízí dětem z dětských domovů atraktivní neformální vzdělávání v oblasti audiovize a rozšíření možností, jak inspirativně trávit volný čas. Lektorům – profesionálům v oboru – nabízí jedinečnou možnost získat nové pedagogické zkušenosti. Autorem a realizátorem projektu je nezisková organizace Adonai for People o.p.s.

U dětí projekt podporuje a rozvíjí samostatné tvůrčí myšlení a kreativní činnosti. Ale také například rozšiřuje jejich kulturních obzory projekcemi filmů nebo jejich ukázek, nabízí setkání a spolupráci s filmovými profesionály. A konečně, nabízí i určitý druh terapie tvorbou. A s tím spojené učení se například zodpovědnosti za průběh projektu či za kvalitu vzniklých filmů.

Od počátku jeho vzniku v roce 2019 se do projektu Okna do světa zapojilo celkem deset dětských domovů. V roce 2024 v projektu pracovaly 4 dětské domovy a 5 různých skupin dětí a teenagerů ve 3 různých krajích: Vysočina – Nová Ves u Chotěboře (dvě nezávislé a věkově odlišné skupiny), Ústeckém – Lipová u Šluknova a Duchcov, a Královéhradeckém – Potštejn.

Více o projektu Okna do světa: zde

Zdroj: mkcr.cz