Publikováno: 23. 12. 2022

Projekt spolupráce CREDNET

Nový projekt Horácké galerie cíleně propojuje kreativní pracovníky galerií, muzeí a škol v okolí.

@crednet.cz

Projekt CREDNET s podtitulem Kreativní vzdělávání a networking lze shrnout do tří slov: networking, vzdělávání a inspirace. Tak jsou koncipovány i hlavní tři cíle tohoto desetiměsíčního projektu:

1) vytvořit platformu pro spolupráci Horácké galerie, škol a dalších kulturních institucí v Novém Městě na Moravě a blízkém okolí (cca v dojezdovém okruhu do 80 km)

2) vytvořit (společně učitelé, kurátoři a edukátoři) a pilotně ověřit vzdělávací programy pro školy (MŠ, ZŠ, SŠ, ZUŠ) v Horácké galerii, navazující na stálou expozici - obrazárnu Horácké galerie

3) vytvořit webovou stránku a inspirativní publikaci s názvem Poprvé v Horácké galerii, určenou pro učitele mateřských a základních škol; jde o aktivitu, která navazuje na roční spolupráci s lesní Školou Spolu v Novém Městě na Moravě v období školního roku 2021/2022.

Vytvoření kreativní networkingové skupiny je chápán jako první krok k systematické, dlouhodobé a úzké spolupráci mezi školami, organizacemi pracujícími s dětmi a kulturními institucemi v čele s Horáckou galerií.

Zdroj: crednet.cz