Publikováno: 22. 4. 2020

Online muzeum pro všechny

Jak na inkluzivní a přístupné digitální a virtuální aktivity muzeí?

@icom.museum

Zejména v současné situaci řada muzeí a galerií přenáší svůj obsah a komunikaci s návštěvníky do digitální online podoby. Předpokládá se, že tento trend bude pokračovat i po opětovném otevření kulturních institucí.

Portál Mezinárodní rady muzeí ICOM proto přináší několik tipů, jak umožnit, aby instituce i v této formě byly přístupné a zároveň atraktivní pro co největší okruh zájemců. Mezi doporučeními je třeba spolupráce s lokálními médii jako rádio k oslovení lidí s omezeným přístupem k internetu nebo rozšíření specificky zamířených aktivit na nové skupiny obyvatel, jako jsou v současnosti ve velké míře sociálně limitováni senioři a obyvatelé zařízení pro seniory nebo domovů sociální péče.

Celý článek zde.

Zdroj: icom.museum/en/news/less-than-one-month-to-imd-2020-lets-talk-digital-inclusion