Publikováno: 10. 10. 2023

Ocenění Bibliotheca inspirans 2023

Celkem 11 knihoven napříč Českem získalo v září ocenění Bibliotheca inspirans udělováno knihovnám, které originálně pečují o svou komunitu.

Ocenění Bibliotheca inspirans 2023

Ocenění knihoven, které přinášejí příklady dobré a inspirativní praxe v oblasti neformálního vzdělávání a upevňování místních komunit, uděluje Nadace OSF ve spolupráci s Českou pojišťovnou. Je určeno knihovnám, jež vytvářejí bezpečný prostor pro dialog, kde se setkávají lidé různých generací i kultur a utužují dobré sousedské vztahy.

Letošní nominace byly otevřené do 30. dubna 2023. Zaměstnanci, příznivci, častí návštěvníci, příležitostní mile překvapení návštěvníci, odborníci z knihovnické branže, spolupracující lektoři vzdělávacích programů v knihovnách, zřizovatelé a další letos skrze online formulář zaslali celkem 170 nominací, kde upozornili na inspirativní komunitní aktivity 89 knihoven nebo jejich poboček.

Komise v letošním roce ocenila 11 knihoven:

Více informací: zde

Zdroj: osf.cz