Publikováno: 25. 9. 2023

Nový projekt na výzkum zkušeností nevidomého publika s uměním

Projekt Beyond the Visual: Blindness and Expanded Sculpture, jehož výstupem bude výstava v Institutu Henryho Moora v Leedsu, se zaměří na výzkum a posílení zážitku z umění u nevidomého publika.

Nový projekt na výzkum zkušeností nevidomého publika s uměním

Tříletý multidisciplinární projekt, podpořený částkou 250 000 liber z fondu Arts and Humanities Research Council, bude zahrnovat výzkum zkušenosti nevidomého publika s uměním, popularizační akce tématu se zapojením veřejnosti a sochařskou výstavu nevidomých či částečně nevidomých umělců. Výsledkem projektu má být rovněž první mezinárodní databáze nevidomých a částečně nevidomých sochařů.

Projekt má za cíl demokratizaci smyslů v umění. Výstava má divákovi nabídnout kompletní zážitek a posílit taktilní a nevizuální smyslové interakce a vjemy. Přesto, že cílovou skupinou výstavy je nevidomé a částečně nevidomé publikum, otevřená má být všem bez výjimky.

Více informací o projektu: zde

Zdroj: henry-moore.org