Publikováno: 15. 8. 2023

Museums and Chill: The Role of Museums in Decolonisation

Nový díl podcastu Museums and Chill se zaměřil na téma muzeí a dekolonizace.

@icom.museum

Podcast Museums and Chill přináší rozhovory s odborníky i laiky ze světa muzeí a kultury, poskytuje náhled do jejich práce a nabízí pohled do zákulisí fungování muzejního sektoru. Témata jsou zaměřena zejména na aktuální otázky přístupnosti, diverzity a udržitelnosti v oblasti muzeí.

Pátý díl podcastu s názvem The Role of Museums in Decolonisation se věnuje dekolonizaci a jejímu transformačnímu dopadu na muzea, kulturu a společnost. Debatovat se budou témata změny narativu (Jak proces dekolonizace pomáhá navrátit narativy, které byly v průběhu historie umlčovány či překrucovány), redefinice kurátorství vzhledem ke sbírkám z koloniálních kontextů (Jak mohou kurátoři přehodnotit výstavní postupy tak, aby odstranili koloniální rámce a vytvořili prostor pro různé perspektivy?) a působení muzeí jako diskuzních fór pro společenské otázky.

Museums and Chill: The Role of Museums in Decolonisation

Zdroj: icom.museum