Publikováno: 3. 1. 2023

Iniciativa na podporu ukrajinských muzeí a pracovníků

Evropská organizace muzeí (NEMO) vyzývá k podpoře ukrajinských muzeí v přírodě, archeologů a odborníků na starověká řemesla.

@ne-mo.org

Jeden z členů Evropské organizace muzeí (NEMO) EXARCS spustil platformu Support Ukraine Network na podporu ukrajinských muzeí a muzejních profesionálů. EXARCS je mezinárodní síť profesionálů sdružující odborníky působící v archeologických skanzenech, v experimentální archeologii, starověké technologii a interpretaci. Skrze platformu si pracovníci působící v těchto oblastech vyměňují zkušenosti, tipy, triky a osvědčené postupy. Platforma vznikla ve spojení s YEAR Centrem (York Experimental Archaeological Research, Spojené království) a expertem na starověká řemesla se sídlem na Ukrajině a členem EXARC Yaremou Ivantsivem.

Pomoci můžete pokud máte zkušenosti například s mentoringem, prací v muzeích v přírodě či překlady.

Více informací: zde