Publikováno: 21. 8. 2023

Druhá zpráva EU o kulturním dědictví v konfliktech a krizích

Evropská unie vydala druhou výroční zprávu o své činnosti v oblasti kulturního dědictví.

Druhá zpráva EU o kulturním dědictví v konfliktech a krizích

EU v souladu s klíčovými prioritami v oblasti míru, bezpečnosti a mezinárodním partnerstvím a rozvojovou politikou EU vynakládá velké úsilí na ochranu a posílení hmotného a nehmotného kulturního dědictví po celém světě.

Zpráva analyzuje činnost Evropské unie v oblasti kulturního dědictví v období od června 2022 do května 2023. Začíná představením podpory EU na ochranu ukrajinského kulturního dědictví. Posléze analyzuje další mise, zabývá se bojem proti obchodování s kulturními statky a shrnuje projekty týkající se kulturního dědictví v rámci rozvojové spolupráce s partnerskými zeměmi.

Více informací o zprávě: zde

Concept on Cultural Heritage in Conflicts and Crises. A Component for Peace and Security in European Union's External Action (pdf, anglický jazyk, 39 s.)

Zdroj: eeas.europa.eu; culturenet.cz