Publikováno: 7. 4. 2020

Dopady koronaviru na evropská muzea

Organizace NEMO zveřejnila výsledky průzkumu o dopadech aktuální situace na evropské muzejní instituce.

@ne-mo.org

Organizace Network of European Museum Organisations NEMO zveřejnila výsledky dobrovolného průzkumu evropských muzeí, který probíhal v posledních dvou týdnech. Průzkum se zabýval ekonomickými dopady opatření na muzejní sektor, strategiemi komunikace s návštěvníky nebo implementace digitálních technologií. Do průzkumu se zapojilo více než 650 institucí z 41 zemí.

Výsledky průzkumu jsou k dispozici zde.

V návaznosti na odpovědi NEMO zveřejnilo také přehled nejzajímavějších projektů a iniciativ muzeí uvedených v odpovědích.

Dokument Initiatives and actions of the museums in the corona crisis ke stažení zde.

Do průzkumu je pořád možné zapojit se, a to až do 17. dubna.

Více informací zde.

Zdroj: ne-mo.org/news/article/nemo/nemo-publishes-results-of-survey-on-the-impact-of-the-corona-crisis-on-museums-in-europe.html