Publikováno: 16. 12. 2022

Art Museum Staff Demographic Surve

Podle výsledků nejnovějšího demografického výzkumu se zastoupení zaměstnanců muzeí umění v USA začíná diverzifikovat, a to zejména na vedoucích pozicích.

Art Museum Staff Demographic Surve

Od roku 2015, kdy byla studie poprvé zveřejněna, se průměrný podíl barevných lidí zaměstnaných uměleckými institucemi zvýšil z 27 na 36%. Jedná se o pozitivní trend, zpráva se však nezmiňuje o tom, že mnohá z nejvíce diverzifikovaných muzejních oddělení (např. vzdělávání, bezpečnost a ochrana, technická správa) byla nejhůře postižena propouštěním v důsledku pandemie covid-19. A to je možná nejpovzbudivější odhalení studie: že navzdory pandemii, snahy o institucionální diverzitu, rovnost, dostupnost a inkluzi v této oblasti nadále expandují.

Zpráva byla vytvořena mezi únorem a dubnem 2022 a zahrnuje odpovědi 328 severoamerických muzeí – skupiny, která zastupuje asi 30 000 jednotlivých zaměstnanců. V těchto institucích jsou demografické změny čitelné především procentuálním nárůstem zaměstnanců, kteří se identifikují jako Hispánci, Asiaté a smíšené rasy. Pozoruhodné je, že celkové zastoupení černochů, amerických indiánů a původních obyvatel Havaje nebo tichomořských ostrovanů se od roku 2018, kdy byl zveřejněn poslední Mellonův průzkum, nezměnilo. Ústředním bodem demografického průzkumu byla též genderová otázka. Zajímavostí je, že poměr mužů (40%) a žen (60%) mezi zaměstnanci zůstává od roku 2015 konstantní. Zastoupení zaměstnankyň ve vedení muzea se však zvýšilo z 58% v roce 2015 na 66% v roce 2022.

Celý výzkum Art Museum Staff Demographic Surve 2022 je volně dostupný.

Zdroj: news.artnet.com