Publikováno: 23. 6. 2023

Digitální Kunsthalle Praha

Kunsthalle Praha nabízí na svých webových stránkách bohatý digitální obsah - videa, hudební playlisty, průvodce nebo online výzvy.

Digitální Kunsthalle Praha

Soukromá galerie Kunsthalle Praha se otevřela v únoru 2022 s cílem být místem pro umění a kulturu, multifunkčním prostorem, galerií s výstavními síněmi a restaurací. Stranou fyzických výstav a uměleckých instalací na svých webových stránkách nabízí také pestrý digitální obsah.

Aktuální výstavu BOHEMIA: Příběh fenoménu, 1950–2000 můžete navštívit z pohodlí domova prostřednictvím digitálního průvodce. Klíčová díla si můžete prohlédnout na přehledném plánku a dozvíte se zajímavé informace o jejich vzniku a kontextu. Digitální průvodce je k dispozici také k již ukončené výstavě KINETISMUS: 100 let elektřiny v umění, venkovní instalaci betonového mikroměsta Krištofa Kintery v parku Holubička a samotné budově Kunsthalle Praha, původní Zengerově trafostanici z 30. let 20. století.

K výstavám nebo tematicky zaměřeným akcím jsou k dispozici také playlisty hudebních nahrávek na platformě Spotify. Například k aktuální výstavě BOHEMIA je k dispozici playlist vytvořený přímo kurátorem výstavy Russellem Fergusonem a nalezneme zde nahrávky například Billie Holiday, Rolling Stones nebo Boba Dylana.

Podcast Kunsthalle Praha nabízí rozhovory s klíčovými osobnostmi, které se podílí na vzniku a chodu nové instituce na kulturní mapě Prahy. Podcast s moderátorem Karlem Buriánkem je dostupný na webové stránce galerie nebo na platformě PodBean.

K výstavě Kinetismus vznikla také podcastová série Kam zmizel Pešánek? V rámci pětidílného pátrání po životě a díle umělce Zdeňka Pešánka na pomezí fikce a reality se představují odborníci z umělecké praxe společně s fiktivními postavami z pera kreativní skupiny Kineticon.

Nechybí samozřejmě ani video obsah, dostupný na kanálu galerie na platformě Vimeo. Najdete zde rozhovory s umělci, kurátory a odborníky z oblasti umění, trailery na připravované výstavy, záznamy diskuzí a dalších akcí a pořadů nebo dokumenty z činnosti galerie.

Specifickým doprovodným programem k výstavám Kunsthalle Praha jsou tematické online výzvy. V rámci poslední z nich, vyhlášené v únoru 2023 k výstavě Gregora Hildebrandta, byla veřejnost vyzvána k vytvoření a zaslání vlastního obal oblíbené hudební desky nebo singlu. Nejzajímavější díla byla zveřejněna na facebookovém profilu galerie.

Digital Kunsthalle

Zdroj: kunsthallepraha.org