Publikováno: 2. 5. 2023

Výstavy na plátně v kině Světozor

Výstavy na plátně vytváří ve spolupráci s předními muzei a galeriemi filmy, které diváky přenesou na jedinečné výstavy o umění a společně s komentářem kurátorů a historiků nabídnou světový umělecký zážitek.

@facebook.com/kinosvetozor

Série Výstavy na plátně je průkopníkem a největším producentem v oblasti filmů o umění založených na světových výstavách. Záruku kvality přináší renomovaný dokumentární režisér Phil Grabsky, který se svou produkční společností Seventh Art Productions sérii založil a dodnes produkčně dohlíží na všechny tituly.

1. filmová výstava: HOPPER – AMERICKÁ LOVE STORY (17. 4. 2023)

Edward Hopper patří k neuznávanějším americkým umělcům z pohledu kritiků i široké veřejnosti. Jeho osobité zachycení běžného amerického života ovlivnilo obrovské množství malířů, fotografů, hudebníků i filmových tvůrců (např.Mark Rothko, Banksy, Alfred Hitchcock nebo David Lynch). Režisér Phil Grabsky přináší jedinečný pohled na Hopperovo dílo i osobní život. Prozkoumává jeho silný vztah k americké architektuře, přírodě, ale hlavně k manželce Jo, která pro něho představovala klíčovou oporu a inspiraci v životě i umělecké kariéře.

2. filmová výstava: MARY CASSATT – MALBA MODERNÍ ŽENY (22. 5. 2023)

Mary Cassatt se proslavila malbou každodenních životů žen kolem sebe. Její radikální obrazy je ukazovaly jako intelektuální a zvídavé, což představovalo zásadní posun v tom, jak byly ženy v umění vnímány. Vytvořila desítky obrazů a grafik matek a dětí, sama se ale nikdy nevdala, ani neměla děti. Byla vzdělanou umělkyní, která se rozhodla připojit ke skupině pařížských radikálů – impresionistů. Skrze její tvorbu a rozhovory s předními kurátory a umělci vypráví film příběh někdy přehlížené americké impresionistky, jejíž malby moderních žen ale stály v centru zásadních kulturních a společenských změn.

Vstupenky: zde

Zdroj: kinosvetozor.cz