Publikováno: 13. 2. 2023

DigMus Toolkit

V rámci projektu DigMus byl vyvinut soubor nástrojů, který má muzejním profesionálům objasnit a usnadnit udržitelnou digitální transformaci.

@ne-mo.org

S vědomím různých přístupů k digitalizaci a neustálých technologických změn si tato sada nástrojů neklade za cíl poskytnout univerzální řešení a přesné pokyny, ale spíše objasnit klíčové pojmy a zdůraznit klíčové aspekty digitalizace. Prezentovaný toolkit je výsledkem série webinářů a probíhajících diskuzí hlavní skupiny DigMus, kterou tvoří odborníci z muzeí, vědci a zástupci vládních institucí spravujících kulturní dědictví a digitalizaci ze Švédska, Estonska a Litvy. Toolkit má pomoci muzejním profesionálům lépe chápat možnosti a důsledky využívání digitálních technologií.

DigMus toolkit (pdf, anglický jazyk, 55 s.)

Zdroj: ne-mo.org