AKCE: 14. 9. 2016 – 18. 9. 2016

Udílení cen Živa nejlepším slovanským muzeím (14.-18. 9. 2016)

V září proběhne v chorvatském Zadaru slavnostní udílení cen Živa 2016, kterou jsou oceňována nejlepší slovanská muzea v Evropě. I v letošním roce byly nominovány také české a slovenské instituce.
Udílení cen Živa nejlepším slovanským muzeím (14.-18. 9. 2016)
Datum konání: 14. 9. 2016 – 18. 9. 2016
Místo konání: Zadar, Chorvatsko

Ceny Živa vznikly v roce 2012 z iniciativy Fóra slovanských kultur. Svůj název ocenění získalo podle slovanské bohyně Živy, která byla chápána jako symbol života, dlouhověkosti, mládí, krásy, mírnosti, vitality a plodnosti. Předávání letošního ročníku cen proběhne od 14. do 18. září v Zadaru a bude spojeno s doprovodným programem pro odbornou veřejnost.

Před dvěma lety v rámci cen Živa uspělo Národní technické muzeum v Praze, které získalo zvláštní ocenění za vedení muzea. I letos by si mohla cenu odnést česká nebo slovenská instituce – nominováno bylo Muzeum hlavního města Prahy, Muzeum nové generace na zámku ve Žďáru nad Sázavou či zámek Strečno spadající pod Považské múzeum v Žilině.

Podrobnosti o ceně, slavnostním předávání i kompletní seznam nominovaných muzeí lze nalézt na oficiálních stránkách.

(Zdroj: http://fsk.si/?programi=the-ziva-award&lang=en)