AKCE: 18. 9. 2016 – 20. 9. 2016

Konference Etnografie v muzeu – Konečný model?

V září se uskuteční 25. konference bavorských, českých, hornorakouských a saských odborných pracovníků muzeí, která se tentokrát bude zabývat tématem etnografie v muzejních institucích.
Konference Etnografie v muzeu – Konečný model?
Datum konání: 18. 9. 2016 – 20. 9. 2016
Místo konání: Augsburg a Oberschönenfeld, Německo

Konference se bude konat od 18. do 20. září 2016 v Maximiliánově muzeu v Augsburgu a ve Švábském etnografickém muzeu v Oberschönenfeldu. Odborníci ze tří států budou probírat, zda je etnografie v muzeích už výběhovým modelem, nebo zda existují způsoby, jak tento obor moderně a zajímavě prezentovat veřejnosti. Přihlášky je možné zasílat do 5. září 2016. Program konfernce ve formátu PDF lze stáhnout zde..

(Zdroj: http://www.cz-museums.cz/news/deni_v_oboru/titulni/30489-25-konference-bavorskych-ceskych-hornorakouskych-a-saskych-odbornych-pracovniku-muzei-na-tema-etnografie-v-muzeu-vybehovy-model)