AKCE: 12. 1. 2024, 9:00–17:00

Sympozium Museums and the Throwaway Culture
Datum konání: 12. 1. 2024, 9:00–17:00
Místo konání: Dům evropských dějin, Brusel a online

Dům evropských dějin v Bruselu zve na odborné sympozium věnované otázce vztahu muzeí a produkce odpadu. Příspěvky představí výsledky tříleté transdisciplinární iniciativy deseti evropských muzeí, která se zaměřila na minulost a současnost problematiky produkce odpadu, včetně produkce odpadu v muzejním provozu. Kromě případových studií nabídne program konference i panelovou diskuzi na téma (Re)using heritage beyond the museum walls.

Sympozium se koná v rámci doprovodného programu k výstavě Throwaway - the history of a modern crisis.

Sympozium se koná v hybridné formě, prezenční část se uskuteční v Domě evropských dějin v Bruselu, celý program bude dostupný také online. Registrace k účasti je otevřená do 15. prosince 2023.

Registrační formulář

Více informací zde.