AKCE: 19. 4. 2024, 11:00–18:00

Konference Exhibiting Difficult Histories: Benin Objects and their Potential for New Forms of Representation

Himboldtovo fórum v Berlíně zve na konferenci na téma prezentace a interpretace Beninských bronzů a dalších artefaktů z království Benin.

Datum konání: 19. 4. 2024, 11:00–18:00
Místo konání: Humboldt Forum, Belín a onlinw

Události z poslední doby týkající se restitucí a změny vlastnictví umožnily nové způsoby prezentace uměleckých děl z Beninu. U příležitosti představení dočasné intervence v části expozice Beninské bronzy v Humboldtově Fóru zve instituce na konferenci, která se zaměří na to, jak jsou beninské objekty prezentovány v současných výstavách a jaký je jejich potenciál pro nové spůsoby jejich vystavování a interpretace. Řečníci představí případové studie z Německa, Británie, USA a Nigérie.

Sympozium se zaměří na strategie muzeí při prezentaci uměleckých díl z někdejšího království Benin: Jak prezentovat tyto sbírky v jejich historickém kontextu? Jak ve výstavě prezentovat různé dobové i současné pohledy? Jaká je role moderního a současného umění v prezentaci beninských artefaktů?

V případě zájmu o prezenční účast zašlete mail na adresu G.Salami@smb.spk-berlin.de, v předmětu zprávy uveďte "Symposium." Počet míst je omezen.

Živý přenos z konference lze sledovat zde.

Více informací zde.

Zdroj: humboldtforum.org