AKTUALITA 1. 10. 2020

Tyfloservis

Projekt Tyfloservis zajišťuje profesionální rehabilitační služby pro osoby s postiženým zrakem.

AKTUALITA 2. 1. 2014

Oddelenie prevencie dopravných a architektonických bariér

Stránka je venovaná jednak stručnému predstaveniu možností mobility ľudí so zrakovým postihnutím, architektonickým bariéram, s ktorými sa stretávajú a možnostiam, ako im predchádzať a odstraňovať ich.

AKTUALITA 27. 11. 2013

Nevidomí mezi námi

Vítejte na stránkách, které Vám nabízejí studnici textů spojených tématem zrakového postižení. Autory textů jsou buď sami nevidomí lidé nebo odborníci, kteří ve své práci s tématem zrakového postižení přicházejí do styku. Texty jsou vhodné jako studijní materiál pro studenty a odborníky, ale i jako odpočinková četba pro zájemce o téma života bez zraku.

AKTUALITA 3. 4. 2013

Múzeum špeciálneho školstva v Levoči

Múzeum špeciálneho školstva (MŠŠ) v Levoči vzniklo na podnet Spoločnosti pre špeciálnu a liečebnú výchovu, menovite PhDr. Vladimíra Predmerského ako historicko-dokumentačné stredisko pre špeciálnu a liečebnú výchovu. Múzeum zriadilo Ministerstvo školstva, mládeže a telovýchovy SR, otvorené bolo 16. novembra 1990. Je jediným múzeom svojho druhu na Slovensku a v rámci Európy má rovnocenných partnerov len v nemeckom Frankfurte, španielskom Madride, Prahe a v Brne.

AKTUALITA 8. 3. 2013

OKAMŽIK. Sdružení pro podporu nejen nevidomých

Posláním občanského sdružení Okamžik je podporovat plnohodnotný a samostatný život lidí se zrakovým postižením a propojovat ho se světem lidí bez postižení prostřednictvím sociálních služeb, dobrovolnických, vzdělávacích, kulturních a osvětových aktivit.

AKTUALITA 30. 11. 1999

Hapestetika

Členové sdružení Hapestetika poskytují odborné konzultace při přípravě hmatových výstav a stálých expozic v muzeích a galeriích.

AKTUALITA 30. 11. 1999

Blind Friendly Web

Projekt Blind Friendly Web se primárně zabývá přístupností webových stránek pro uživatele se zdravotním handicapem.