AKTUALITA 20. 12. 2013

Punkevní jeskyně budou přístupné i lidem na vozíku

Na dno propasti Macocha se už od února 2014 podívají i lidé na vozíku. Správa jeskyní Moravského krasu se rozhodla upravit chodníky v jeskyni tak, aby byl návštěvníkům s pohybovým znevýhodněním přístupný téměř celý komplex Punkevních jeskyní.

AKTUALITA 24. 6. 2013

Jaká je vize Prahy: Praha (bez)bariérová

Problematika bezbariérovosti v hlavním městě a její postupné řešení bylo 13. června tématem desáté veřejné debaty z cyklu Jaká je vize Prahy, který organizuje pražské Centrum současného umění DOX. Debatu Praha (bez)bariérová přenášel web ČT24 živě.

AKTUALITA 12. 4. 2013

Asistence o. s. - videa (nejenom) instruktážní

Videa připravována Asistencí o.s přibližují bariéry (často zbytečné) s nimiž se musí lidé s pohybovým znevýhodněním denodenně potýkat. Nechybí ani pozitivní příklady z praxe, kdy se bariéry povedlo překonat, či přímo odstranit.

AKTUALITA 26. 3. 2013

Století Jedle - trailer k dokumentárnímu filmu o Jedličkově ústavu

Upoutávka na dokumentární film Století Jedle (58 minut) z dílny Tomáše Škrdlanta. Snímek vznikl u příležitosti 100letého výročí organizace, která vzděláváním a komplexní rehabilitací pomáhá mladým lidem s tělesným nebo kombinovaným postižením zapojit se plnohodnotně do života.

AKTUALITA 27. 12. 2012

Liga vozíčkářů - videa

Posláním Ligy vozíčkářů je podporovat lidi se zdravotním postižením v každodenním životě, v práci, volném čase a při řešení obtížných situací, aby mohli žít podle svých představ.