Rubrika Aktuální dění přináší krátké zprávy o akcích, které připravují, nebo již přichystala muzea a galerie pro návštěvníky se specifickými potřebami, nejen v České republice.

Chystáte hmatovou výstavu, otevřeli jste novou expozici s popisky doplněnými Braillovým písmem, myslíte na vozíčkáře? Napište nám stručnou informaci na e-mailovou adresu centrum@nm.cz a můžete přiložit i fotografie.

AKTUALITA 8. 8. 2022

Cyklus videí: Města bez bariér

Česká televize zobrazuje v krátkých videích města České republiky a jejich významné historické památky pohledem lidí žijících s pohybových omezením. Jaká místa jsou uzpůsobená návštěvám s invalidním vozíkem?

AKTUALITA 14. 7. 2022

30 let Slepeckého muzea v Brně

Slepecké muzeum, založené tyflopedagogem a zakladatelem poradny pro rodiče nevidomých a těžce slabozrakých dětí, letos slaví třicet let své existence. Vzniklo v roce 1992 a o osm let později se stalo součástí struktury Technického muzea v Brně.

AKTUALITA 4. 7. 2022

Výstava Barvolam: Umění inkluze

Výstava v Městské knihovně Praha představí díla neurodiverzních umělců/kyň ze Studia Barvolam, inkluzivní výtvarné workshopy Jamming – malování bez bariér a projekt Bez příběhu, věnován nacisty pronásledovaným neurodiverzním lidem.

AKTUALITA 30. 6. 2022

Mindful Museum: Muzejní program pro seniory

Carnegie Museum of Art oslovuje seniory prostřednictvím komplexního programu prezenčních i online aktivit, zaměřených na duševní zdraví a wellbeing.