AKCE: 16.4.2015, 0:00

Muzejní prezentace sbírek: přístupy, strategie, trendy

Centrum pro prezentaci kulturního dědictví a Historické muzeum Národního muzea ve spolupráci s Metodickým centrem konzervace Technického muzea v Brně si Vás dovolují pozvat na konferenci. Konference se uskuteční 16.4.2015 od 9-16 hod.
Muzejní prezentace sbírek: přístupy, strategie, trendy
Datum konání: 16.4.2015, 0:00
Místo konání: Nová budova Národního muzea, Praha

Konference je zaměřena na představení tradičních i nových způsobů prezentace sbírek muzejní povahy. Cílem konference je přiblížit zásady a možnosti instalace sbírkových předmětů a jiných prvků v muzejních výstavách, problematiku muzejní instalace z pohledu preventivní konzervace a nové trendy v oblasti realizací výstav atraktivní pro návštěvníky.

Konference Muzejní prezentace sbírek: přístupy, strategie, trendy je určena zaměstnancům muzeí a galerií, odborné veřejnosti, studentům muzeologie a příbuzných oborů i všem ostatním zájemcům o problematiku prezentace muzejních sbírek.

Program konference naleznete zde.

Pozvánku na konferenci naleznete zde.

Vyplněné přihlášky zasílejte do 27. března 2015 na e-mail marie_zackova@nm.cz. Přihlášení bez příspěvku je možné do 14. dubna 2015 na stejné adrese.

Účast na konferenci je bezplatná, počet návštěvníků je však omezen kapacitou sálu.

Bližší informace je možné získat na tel. čísle 224 497 328 nebo na e-mailové adrese marie_zackova@nm.cz.