AKCE: 15. 8. 2022 – 17. 8. 2022

Česko-slovenské vztahy 2022: Místa paměti na druhou světovou válku a jejich proměna

XXXI. ročník semináře pro učitele dějepisu a občanské výchovy, historiky a archiváře se zabývá tématem míst paměti na druhou světovou válku.

Datum konání: 15. 8. 2022 – 17. 8. 2022
Místo konání: Technická univerzita v Liberci, Univerzitní nám. 1410/1, Liberec

Katedra historie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci, Ústav pro studium totalitních režimů, Vzdělávací nadace Jana Husa, Vojenský historický ústav Bratislava a Historický ústav AV ČR zvou na XXXI. ročník semináře semináře pro učitele dějepisu a občanské výchovy, historiky a archiváře Česko-slovenské vztahy.

Téma letošního ročníku zní „Místa paměti na druhou světovou válku a jejich proměna". Zástupci českých, slovenských, ale také polských nebo německých univerzit, výzkumných institucí a muzeí představí pamětná místa, památníky, válečné hroby, ale také muzejní výstavní projekty, dokumentární filmy nebo paměťová studia ve školní výuce a neformálním vzdělávání. Součástí konference jsou i workshopy, exkurze po libereckých místech paměti a vernisáž nové výstavy Severočeského muzea v Liberci „Industriál války“.

Registrační formulář

Více informací zde.