AKCE: 22.10.2014, 8:30

7. ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích

Národní technická knihovna (NTK) pořádá 7. ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích, prostřednictvím které zajišťuje prezentaci informací o šedé literatuře, podporuje odbornou diskusi a přináší aktuality v národním i světovém kontextu. Konference navazuje na řadu Seminářů ke zpřístupňování šedé literatury.
7. ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích
Datum konání: 22.10.2014, 8:30
Místo konání: Ballingův sál, Národní technická knihovna v Praze (Technická 6, 160 80 Praha 6 - Dejvice)

Konference se uskuteční 22. října od 9:30 do 16:00 hodin. Registrace na konferenci probíhá již od 8:30.

Pro letošní ročník konference bylo zvoleno téma „Hodnota šedé literatury“. Téma je záměrně trochu obecnější, aby zde mohly zaznít příspěvky pokrývající všechny důležité aspekty práce se šedou literaturou a práce s digitálními repozitáři pro publikace, dokumenty a data. Těšit se můžete na přednášky spojené s klasickou šedou literaturou, ale i s výzkumnými publikacemi a daty. Nebudou chybět prezentace ze zahraničí ani právní příspěvky.

Letošní ročník konference je pořádán jako mezinárodní. Bude proto zajištěno simuntální tlumočení z češtiny do angličiny a naopak.

Program konference a další doplňující informace naleznete zde.

Účast na konferenci je zdarma. Registrovat se můžete do 19. října 2014 na tomto odkaze.

(Zdroj: http://nusl.techlib.cz/index.php/7_rocnik_seminare)